Facebook

136 postów 5 wątków Forum » Wnętrza » Inne

Autor
madzia madzia
9 lat, 8 miesięcy temu
Wiadomość prywatna
o zgadzam się ze swoją przedmówczynią a to z tego względu że fajne są różnorakie połaczenia fototapet
  Odpowiedz
Coocoodesign_eu
7 lat, 5 miesięcy temu
Wiadomość prywatna
Przez dobór odpowiedniego koloru ścian można optycznie powiększyć pokój. Można też przykleić na ścianę fototapetę. Moja znajoma nie dawno zrobiła taki trik. Wybrała fototapetę z morzem i pomostem, pomost zaczyna się na równi z podłogą i jak się wchodzi do pokoju to ma się wrażenie,że mona wejść na ten pomost i iść, iść i iść.
  Odpowiedz
kocek
6 lat, 3 miesiące temu
Wiadomość prywatna

Małe mieszkanie można powiększyć optycznie także decydując się na jeden z wariantów dotyczący drzwi. 1. Można zastosować drzwi przesuwne, które oszczędzają miejsce jakie zajmują tradycyjne drzwi rozwierane. 2. Można zastosować drzwi szklane, które przepuszczają światło dzięki czemu wnętrza są jaśniejsze i większe. 3. Wybierając drzwi decydujemy się na opcje w połysku, która będzie odbijała światło. Wszystkie te rozwiązania można zobaczyć na stronie http://drzwi-kik.pl/
  Odpowiedz
AnetaDCOL
5 lat, 9 miesięcy temu
Wiadomość prywatna
Polecam fototapety przestrzenne, które optycznie powiększają pomieszczenia: http://dcol.pl/fototapety/pomieszczenia/do-salon/przestrzenny.html
Pozdrawiam
Aneta
  Odpowiedz
olaem87
5 lat, 6 miesięcy temu
Wiadomość prywatna
przede wszystkim powinny panować białe barwy, dużo światła, i bez zbędnych bibelotów, które czasem tylko zajmują miejsce. Więcej informacji na http://link8.pl/jak-optycznie-powiekszyc-pokoj/ Czasem, można właśnie też duże lustro wstawić, które optycznie powiększy pokój :)
  Odpowiedz
seffle
5 lat, 3 miesiące temu
Wiadomość prywatna
@olaem87, białe, ale nie tylko, wszystkie pastele okazują się w przypadku rozświetlania strzałem w dziesiątkę ;)
  Odpowiedz
angelikaP
5 lat, 2 miesiące temu
Wiadomość prywatna
@olaem87, lustro moim zdaniem nie sprawdzi się w salonie. Kompletnie nie pasuje do większości znanych mi aranżacji. Testowałam różne połączenia bieli z kolorem, pasteli oraz fototapety. Nic jednak nie dorównuje efektowi powiększenia, jaki osiągnęłam za pomocą farby z poświatą perłową. Rozświetla i ma szerokie możliwości aranżacyjne, a wygląda jak na zdjęciu.
  Odpowiedz
paulina_n paulina_n
5 lat temu
Wiadomość prywatna
jaśniejsza aranżacja pomieszczenia powinna pomóc ;)
  Odpowiedz
downup downup
4 lata temu
Wiadomość prywatna
Powinno przede wszystkim być jak najmniej kolorów, drobiazgów, mebli. Dobrze, jeśli jeden mebel pełni kilka funkcji, np. sofa z możliwością rozłożenia do snu. Meble powinny być lekkie i delikatne, w jasnych barwach.
To, że jasny kolor powiększa, wydaje się oczywiste. Warto jednak pamiętać o jeszcze jednej zasadzie. Mianowicie ciepłe odcienie przybliżają optycznie, a chłodne oddalają. Może Pani użyć szarości, srebrzystości, chłodnych rozbielonych pasteli. Jeśli wzory, to bardzo subtelne i delikatne. Tkaniny zwiewne i półprzezroczyste.
  Odpowiedz
Andzia Andzia
3 lata, 12 miesięcy temu
Wiadomość prywatna
Jasne kolory we wnętrzu na pewno będą optycznie je powiększały, ale bardzo dobrym pomysłem na zyskanie optycznej przestrzeni jest lustro. Lustra dodają pomieszczeniu głębi i sprawiają, że jest ono większe niż w rzeczywistości:) Na pewno w takim wnętrzu powinniśmy się ograniczyć do jednego lub maksymalnie dwóch kolorów w jednakowej tonacji, nie w taki sposób, by mocno ze sobą kontrastowały, no i meble i dodatki.. nie powinno być tego zbyt wiele. W takich wnętrzach stawiamy na minimalizm.. Słyszałam, że poziome pasy na ścianach także potrafią powiększyć pomieszczanie:)
  Odpowiedz

Musisz się zalogować, aby odpowiedzieć.

do góry