Facebook

Wzornictwo

01.09.2011Semiahmoo Green Wall

Tagi: architektura, design, rośliny, ściana, wzornictwo, zieleń

Green Over Grey to kanadyjska firma zajmująca się tworzenie ścian z prawdziwych roślin. Tym razem prezentujemy ich projekt, który znajduje się na ścianie biblioteki w Vancouver.

Semiahmoo Green Wall

Powierzchnia ściany to 278 m2. Projektanci z firmy Green Over Grey umieścili na ścianie 10 000 roślin, które reprezentuje ponad 125 gatunków. W praktyce ściana pokryta jest całym spektrum roślinności począwszy od traw i mchów a skończywszy na małych drzewkach. Od strony technicznej zielona ściana jest całkiem nieskomplikowana. Rośliny są odżywiane przy pomocy systemu przewodów i rurek dostarczających soli mineralnych oraz wody. Zastępują one glebę i sprawiają, że ogród jest samowystarczalny (oczywiście potrzebuje promieni słonecznych!).

Semiahmoo Green Wall

Rośliny radzą sobie na ścianie w podobny sposób jak w naturalnych warunkach np. na klifach, zboczach gór. Wizytówką tego naściennego ogrodu jest duża różnorodność gatunków roślin. Dzięki temu jest to zrównoważony ekosystem, który spełnia potrzeby ptaków oraz owadów.

Semiahmoo Green Wall
Podsumowując, Semiahmoo Green Wall to znakomity przykład inkorporowania do powierzchni miejskich i szarych budynków zielonych akcentów. Jest to skuteczny sposób na ożywienie i orzeźwienie miejskiego krajobrazu.

via contemporist.com

Autor: tomek


Galeria

Komentarze

Aby móc uczestniczyć w dyskusji musisz się zalogować

Zaloguj się

do góry