Facebook

Wzornictwo

11.08.2011PulpLamp

Tagi: design, lampa, oświetlenie, wzornictwo

Lampy z kolekcji noszącej nazwę PulpLamp zostały zaprojektowane i własnoręcznie wykonane przez hiszpańskiego dizajnera Enrique Romero.

 

PulpLamp

PulpLamp to kolekcja, która do produkcji efektownych kloszy wykorzystuje specjalną masę wykonaną z papieru. Jej największym atutem jest fakt, iż każda lampa jest jedyna w swoim rodzaju. Enrique Romero poświęcił każdej z nich dużo czasu.

PulpLamp

Klosze różnią się od siebie wielkością, profilem oraz wyglądem zewnętrznym i kolorami. W zasadzie jedynym elementem, który łączy poszczególne modele jest materiał z jakiego wykonano klosze. Faktura samego materiału oraz preferencja w stronę organicznych kształtów sprawiają, że modele z kolekcji PulpLamp przypominają wyglądem gniazda os.

PulpLamp

Podsumowując, PulpLamp to ciekawa propozycja dla osób chcących ozdobić wnętrze swojego mieszkania nietuzinkowymi dodatkami. Prostota, oryginalne, imitujące naturalne kształty oraz proekologiczność to cechy definiujące te projekty. Naszym zdaniem kolekcja jest jak najbardziej godna uwagi. Polecamy!

Via contemporist.com

Autor: tomek


Galeria

Komentarze

Aby móc uczestniczyć w dyskusji musisz się zalogować

Zaloguj się

do góry