Facebook

Wzornictwo

11.07.2011Cubico

Tagi: design, meble, szafka, wzornictwo

Cubico to szafka zaprojektowana przez włoskiego dizajnera Alessandro Di Prisco. Projekt pokazuje, że najprostsze pomysły są najbardziej efektowne.

Cubico

W przypadku Cubico ciekawy jest nie tylko wygląd, ale także proces w trakcie, któreg Alessandro Di Prisco uzyskał zamierzony efekt końcowy. Na początku była sześcienna bryła, która później była powoli pozbawiana fragmentów. W rezultacie powstało Cubico.

Cubico

Równie zaskakujące jest to, że Cubico nie ma jednoznacznie sprecyzowanej funkcji. Fakt, napisaliśmy na początku że to szafka, ale sam autor podkreśla, że mebel można używać na wiele sposobów. Wiele sposobów oznacza wiele konfiguracji. Cubico nie posiada części górnej, bocznej ani dolnej. Możemy śmiało pozwolić sobie na różne opcje np. stolik, szafka, stołek.

Cubico

Wydaje nam się, że nie będzie na wyrost powiedziane iż ta nieokreśloność i co za tym idzie duża wielofunkcyjność Cubico sprawia, że jest  to mebel przyszłości. Taki, który jeśli zajdzie taka potrzeba potrafi przedzierzgnąć się w pożądany element wystroju.

Via freshome.com

Autor: tomek


Galeria

Komentarze

Aby móc uczestniczyć w dyskusji musisz się zalogować

Zaloguj się

do góry