Facebook

Wzornictwo

27.08.2011Alma Table

Tagi: design, inspiracje, meble, stół, wzornictwo

Ten stół to dzieło brazylijskiego projektantki Roberty Rampazzo. Stół nosi nazwę Alma, czyli po portugalsku dusza.

 

Alma Table

Alma to mebel, który stara się wykorzystać w swoim dizajnie te elementy, o których zazwyczaj zapominany. Skrawki drewna oraz trociny są traktowane jako odpady. Pozbywamy się ich bardzo szybko i traktujemy raczej jako dystraktory porządku niż potencjalne ozdoby. Roberta Rampazzo postanowiła zmienić ten obraz i wykorzystała w swoim projekcie rzeczone skrawki drewna i trociny. Wypełniają one akrylową, transparentną formię stołu Alma. Forma jest kanciasta i w gruncie rzeczy bardzo prosta. Kształtem przypomina dziecięce stoliki. Zarówno nogi jak i blat zostały wypełnione po brzegi trocinami i skrawkami.

Alma Table

Taki zabieg sprawił, że Alma Table to mebel, który niejako wymusza na nas przedefiniowanie stereotypów i spojrzenie w zupełnie inny sposób na pewne rzeczy. Co więcej jest to stół dzięki któremu nasze wnętrze nabiera bardziej naturalnego charakteru.
Przezroczysta, bardzo symplicystyczna forma w połączeniu z oryginalnym, proekologicznym wnętrzem tworzy całość znakomicie odnajdującą się w ciepłych mieszkaniach. Stół Alma nie ma jednak tylko jednej estetyki do której pasuje. Może równie dobrze święcić triumfy w minimalistycznej surowości gdzie będzie starał się wprowadzać element zaskoczenia i kreatywnej ziemistości.

via freshome.com

Autor: tomek


Galeria

Komentarze

Aby móc uczestniczyć w dyskusji musisz się zalogować

Zaloguj się

do góry