Facebook

Praktyczne porady

16.06.2011Minimalistyczny kłopot

Tagi: design, minimalizm, porady, wnetrza

To pytanie zadajemy sobie często czego powodem jest ogromna liczba wnętrz aranżowanych właśnie w tym stylu.

Minimalistyczny kłopot

Pierwsze słowo jakie przychodzi do głowy podczas oglądania takich wnętrz to "chłodny". Dom kojarzy się nam z ciepłem i przytulnością. Skąd więc takie zainteresowanie chłodem i rezerwą? Wydaje się, że głównym powodem jest chęć twórców i mieszkańców do posiadania miejsca, które wycisza i uspokaja. Niemniej jednak, przywyknięcie do minimalistycznej estetyki jest dość dużym wyzwaniem i zajmuje sporo czasu. Zdecydowanie się na minimalistyczny dizajn domu jest kłopotliwe. Czego musimy się obawiać? Czego spodziewać? I jak sobie z tym radzić?

Minimalistyczny kłopot

Bądź pewny siebie. Nie jest łatwo poradzić sobie z pytaniami rodziny i znajomych? Kiedy wstawisz meble? Tutaj zawsze będzie tak goło i zimno? Podstawa to byciem pewnym siebie. Nie możemy się dać niekonstruktywnej krytyce.

Uważaj na bałagan. Bałagan oraz zagracanie przestrzeni niszczy minimalistyczny dizajn. Minimalizm polega właśnie na tym, że mebli jest mało, a w centrum uwagi zostaje postawiona czysta przestrzeń.

Minimalistyczny kłopot

Szukaj ciepła w drewnie. Jeśli chcesz dodać trochę życia i przytulności wnętrzu powinieneś postawić na drewniane akcenty. One zawsze sprawdzają się w takiej sytuacji. Nie dość, że są kojarzone z przytulnością to jeszcze nie gryzą się z minimalistyczną estetyką.

Otwieraj się na zewnątrz. Duże okna, szklane ściany oraz wnętrza skierowane na otoczenie - te wszystkie patenty mogą sprawić, że twoje mieszkanie nabierze życia w sposób zupełnie odmienny niż znane ci, tradycyjne mieszkania.

via homedesignfind.com

Autor: tomek


Galeria

Komentarze

Aby móc uczestniczyć w dyskusji musisz się zalogować

Zaloguj się

do góry