Facebook

Metamorfozy wnętrz

24.02.2012Red Bull Music Academy / Langarita - ...

Tagi: Langarita - Navarro Arquitectos, Red Bull Music Academy

Wędrowna akademia muzyczna

Od 14 lat firma Red Bull organizuje wędrowną akademię muzyczną, podczas której DJe, producenci i muzycy mogą wymieniać się swoimi doświadczeniami, wiedzą i pomysłami. Zeszłoroczna edycja miała odbyć się w Tokio, ale niestety w związku z trzęsieniem ziemi musiała zostać przeniesiona w inne miejsce. Zaledwie pięć miesięcy przed wydarzeniem zdecydowano się na Madryt, a konkretnie na Matadero Madrit - kompleks magazynów przemysłowych z początku XX wieku.

Stworzeniem przestrzeni pod to wydarzeniem zajęli się architekci z Langarita - Navarro. Miejsce nie za bardzo było w stanie sprostać wymogą technicznym i akustycznym, dlatego postawiono na dość oryginalne rozwiązanie. We wnętrzu magazynu powstały prowizoryczne chaty, które stały się tymczasowym miejsce m dla artystów. Sami architekci mówią, że pod wieloma względami pomysł jest podobny do Matrioszki, ponieważ w jednej przestrzeni znajduje się druga i w sensie czasowym ta druga wywodzi się z tej pierwszej.

Przestrzeń została oddana do użytku 60 artystom - znalazły się tu studia muzyczne, ale również biura i sala wykładową. Kiedy akademia zakończyła swoją działalność, konstrukcje zostały rozebrany i nie pozostał po nich nawet ślad. Następna edycja odbędzie się w tym roku w Nowym Jorku.

 

via dezeen.com

Autor: Icon


Galeria

Komentarze

Aby móc uczestniczyć w dyskusji musisz się zalogować

Zaloguj się

do góry