Facebook

Metamorfozy wnętrz

25.09.2011Cabbagetown Residence

Dubbeldam Design Architects to studio, które stoi za przebudową 125-letniego domu w Toronto.

Architekci i projektanci w tym projekcie stanęli przed zadaniem unowocześnienia istniejącego budynku przy jednoczesnym zachowaniu jego historycznego charakteru.

Dom jest wąską, piętrową strukturą. Chcąc unowocześnić jej wygląd twórcy zdecydowali się na nową fasadę zewnętrzną. Najistotniejszym elementem fasady jest szkło. Szklane ściany pełnią dwojaką rolę. Z jednej strony służą do rozjaśnienia wnętrza. Z drugiej strony mają na celu nadanie całości współczesnego, progresywnego charakteru.

W środku projektanci zdecydowali się na dizajn eksplorujący minimalistyczną estetykę. Mimo niewielkich rozmiarów domu udało się stworzyć wrażenie przestrzeni. Wynika to poniekąd z faktu, że poszczególne pomieszczenia są umeblowane w oszczędny sposób. Samo umeblowanie charakteryzuje się prostymi liniami oraz nieskomplikowanymi kształtami. Jeśli chodzi o kolorystykę to prym wiodą różne odcienie szarości oraz bieli.

Warto również wspomnieć o interesujących rozwiązaniach formalnych takich jak półki wbudowane w ścianę, oryginalnie ulokowany kominek oraz funkcjonalnie i z wyczuciem rozplanowana klatka schodowa.

 

via architizer.com

Autor: tomek


Komentarze

Aby móc uczestniczyć w dyskusji musisz się zalogować

Zaloguj się

do góry