Facebook

Inspiracje

06.06.2012Total Functional Unit 1969 / Joe Colombo

Tagi: /, 1969, Colombo, Functional, Joe, Total, Unit

Retro-futurystyczne mieszkanie

Autorem projektu futurystycznego mieszkania, który został zaprezentowany na wystawie "Visiona" w Kolonii, w 1969 roku, jest włoski projektant Joe Colombo.

Cesare "Joe" Colombo najbardziej znany jest z projektu mebli - to między innymi on, dzięki wieloletniej współpracy z firmą Kartell pomógł ukształtować jej rozpoznawalny styl. Pod koniec lat 60tych jego kariera przybrała jednak bardziej eksperymentalny obrót. Zaczął tworzyć całe przestrzenie życiowe, podzielone na "stacje funkcyjne", które mogą kojarzyć nam się ze wyobrażeniem życia w kosmosie, przedstawionego w filmach science-fiction.

Jednym z takich projektów, była "w pełni funkcjonalna jednostka" podzielona na przypominające kapsuły pomieszczenia. Centralna jednostka - to odpowiednik salonu ze zintegrowanym telewizorem, gdzie można oddać się relaksowi jak i codziennym aktywnościom. W jednostce nocnej znajduje się łóżko, łazienka i szafy, a tak zwany kitchen box, to odpowiednik kuchni z rozkładanym stołem. Wszystko to w mocnych odcieniach fioletu i żółci, typowych dla lat popkultury przełomu lat 60tych i 70tych.

Czy mieszkanie nadal jet futurystyczne, czy wizja autora zestarzała się z biegiem czasu?

via dailyicon.net

Autor: Icon


Galeria

Komentarze

Aby móc uczestniczyć w dyskusji musisz się zalogować

Zaloguj się

do góry