Facebook

Inspiracje

25.04.2012HemLoft / Joel Allen

Tagi: /, Allen, HemLoft, Joel

Leśny squat

Squat, lub po polsku skłot to opuszczony budynek lub pomieszczenie, które zostało zajęty bez zgody właściciela. Według squatersów, prawo do zaspokojenia swojej swoich potrzeb mieszkaniowych jest większe, niż prawo własności danego miejsca.

Co jednak jeśli zamiast opuszczonego pomieszczenia mamy do czynienia z lasem, a budynkiem jest własnoręcznie wybudowany domek na drzewie?

Joel Allen nie posiadał pieniędzy, na zakup nieruchomości - więc wpadł na dość szalony pomysł -  przez parę miesięcy szukał idealnego miejsca w którym mógłby wybudować swój dom na drzewie

"Znalezienie idealnego miejsca w Crown Land nie było łatwe. Miałem nieformalną listę wymagać, z których najważniejsze było rozsądna odległość od drogi i  jednocześnie poza zasięgiem wzroku i odgłosów cywilizacji" mówi Allen

Dom budowany był w ukryciu przez parę lat - wiele z rzeczy, które pomogły w konstrukcji dostał za darmo na Craigslist. Sama konstrukcja prezentuje się naprawdę dobrze i widać ogrom pracy włożony przez konstruktora.

"Kształt jaja musiał miał być dostosowany do środowiska i być proporcjonalny w stosunku do drzewa. (…) Przez trzy lata trzymałem HemLoft w tajemnicy, ale teraz, kiedy skończyłem, chciałem się nim podzielić…Ujawnienie HemLof jest zabawne, jednakże wiąże się z tymi kilka problemów - jeśli ludzie o nim wiedzą, mogą próbować go znaleźć. Jeśli znajdą go źli ludzi mogą zmusić mnie do jego zdjęcia. Włożyłem wiele pracy w wybudowanie go więc nie chciałbym go jeszcze zdejmować. Dlatego pomyślałem o ujawnieniu HemLoft, by stał się legalny.".

 

via dailymail.co.uk

Autor: Icon


Galeria

Komentarze

Aby móc uczestniczyć w dyskusji musisz się zalogować

Zaloguj się

do góry