Facebook

Inspiracje

21.06.2012CSS / Orbital Technologies

Tagi: hotel, Kosmiczny

Kosmiczny hotel

Turystyka kosmiczna to rzeczywistość, na którą mogą pozwolić sobie w tej chwili tylko najmożniejsi tego świata. Coraz więcej osób jednak, próbuje urzeczywistnić marzenie wielu chcących zobaczyć naszą planetę z przestrzeni kosmicznej. Virgin Galactic, firma należąca do Richarda Bransona, angielskiego miliardera i twórcy Virgin Group chce zaoferować w przyszłości komercyjne loty w kosmos - szacuje się, że na świecie jest około 14 tysięcy osób, które miałby ochotę na taki lot i są skłonne zapłacić kwotę 200 tysięcy dolarów za bilet na pokład specjalnego samolotu.

Rosyjski zespół projektantów z Orbital Technologies, chcę zaoferować trochę inny styl spędzenia czasu na orbicie okołoziemskiej.
CSS - czyli Commercial Space Station to wielozadaniowa jednostka kosmiczna, która ma pojawić się na orbicie do 2016 roku. Stacja będzie krążyła około 350 kilometrów nad ziemią i będzie służyć zarówno, jako jednostka badawcza, jak i komercyjny hotel.  Łącznie siedmiu gości będzie mogło spędzić tu wakacje w jednej z czterech kabin. Co prawda goście nie mogą liczyć na luksusy - będą musieli spać w zapinanych śpiworach (część na "stojąco" choć w kosmosie, to słowo nabiera zupełnie innego znaczenia).  Plusem jest fakt, że Orbital Technologies chce przygotować specjalny zamykany prysznic, który umożliwi mycie się w normalnych warunkach (przeważnie kosmonauci myją się po prostu gąbką). Także dieta dostosowana zostanie do bardziej wymagających klientów, choć niestety nie będzie można na pokładzie spożywać alkoholu.

Jak wygląda sprawa kosztów? Na orbitę turystów wyniosą rakiety Soyuz - koszt transportu to 826 tysięcy dolarów, a za pięć nocy na pokładzie CSS zapłacić trzeba jedynie 165 tysięcy dolarów. Choć nie jest to cena dostępna dla większości z nas i mocno odbiega od last-minute w Egipcie, osoby, które się skuszą będą mogły podziwiać niesamowite widoki, dostępne tylko dla garstki ludzi na ziemi.

via stumbleupon.com

Autor: Icon


Galeria

Komentarze

Aby móc uczestniczyć w dyskusji musisz się zalogować

Zaloguj się

do góry