Facebook

Architektura wnętrz

06.04.2012Wildcat Ridge / Voorsanger Architects

Tagi: Abramowicza, Aspen, rezydencja, Romana, w

Rezydencja Romana Abramowicza w Aspen

Aspen w Colorado, powstało jako osada górnicza, w której wydobywano rudy srebra - dziś to miejsce jest znane jako zimowa stolica USA. Do tutejszych kurortów ściągają nie tylko zwykli turyści, ale również sławni i bogaci z całego świata. Wśród nich rosyjski miliarder Roman Abramowicz, który w 2008 roku kupił za niecałe 36,5 miliona dolarów niesamowitą rezydencję Wildcat Ridge.

Rezydencja jest jedynym domem w tym rejonie - ze względu na środowisko, na terenie prawie trzech kilometrów kwadratowych zaniechano realizacji innych projektów mieszkalnych.

Architekci podkreślają, że konstrukcja ma minimalny wpływ na środowisko i właśnie ta cecha była najważniejszą przy projektowaniu domu. Źródłami energii są studnie geotermiczne i generator dzięki czemu dom może funkcjonować całkowicie niezależnie. Źródła geotermalne podgrzewają podjazdy, basen i dom w czasie zimy, a latem chłodzą wnętrze.

Drugim zadaniem jakie postawili przed sobą architekci było "wciągnięcie" widoku do wnętrza domu - można go podziwiać przez gigantyczne okna sięgające od podłoża aż po dach, przez co, dom momentami przypomina gigantyczny szklany pawilon.

Wnętrze robi wrażenie przede wszystkim wysokością sięgającą nawet do 12 metrów. Ściany, podłogi, a nawet sufit zostały wyłożone drewnem czarnego orzecha włoskiego oraz miejscowym piaskowcem i sztukaterią.

Czy miejsce nie wydaje się idealnym na zimowy wypoczynek?

via homedsgn.com

Autor: Icon


Galeria

Komentarze

Aby móc uczestniczyć w dyskusji musisz się zalogować

Zaloguj się

do góry