Facebook

Architektura wnętrz

21.05.2012Wiejski dom Elisabeth Dunker

Tagi: dom, Dunker, Elisabeth, Wiejski

Ciepło rodzinnego domu

Dom, który możecie podziwiać na zdjęciach należy do Elisabeth Dunker - stylistki, fotografki i właścicielki sklepu internetowego z elementami wystroju wnętrz finelittleday.com.

Jak sama mówi, w życiu zawodowym jej ambicją jest włączenie sztuki i wzornictwa do codziennego życia, tworząc je bardziej radosnym. Miejsce w którym mieszka, czyli Gothenburg w Szwecji, ma silny wpływ na jej podejście do estetyki i poszanowania tradycji - widać to zarówno po sprzedawanych przez nią przedmiotach, jak i domu, w którym mieszka wraz z rodziną.

"Gustuje w kolorach żółtym i złotym, które są przyjemne i ciepłe, stanowią też dobre połączenie z kolorem szarym. Myślę też dużo o materiałach kiedy dekoruję. Podobają mi się "żywe materiały" takie jak wełna, drewno i kamień. Pociągają mnie też zużyte powierzchnie - z tego samego powodu lubię szorstkie detale w tym domu - czuć w nim życie." mówi właścicelka

Bardzo podobają mi się oryginalne tapety z lat 60-tych zachowane w bardzo dobrym stanie - nadają przestrzeni koloru i czuć dzięki nim duszę tego miejsca. Wiele elementów zdradza zamiłowanie do stylu vintage i widać, że zebranie ich trwało wiele lat - część z nich to pamiątki rodzinne, inne zostały kupione na pchlich targach. Trzeba przyznać jedno - żadne nowoczesne wnętrza nie jest w stanie emanować takim ciepłem.


via designsponge.com

Autor: Icon


Galeria

Komentarze

Aby móc uczestniczyć w dyskusji musisz się zalogować

Zaloguj się

do góry