Facebook

Architektura wnętrz

24.07.2011The Eyebrow House

Tagi: architektura wnętrz, design, dom, wnetrza

Dom o nazwie Eyebrow (co po polsku oznacza "Brew") zostały wykonany przez studio Doon Architecture. Nazwa domu wydaje się bardziej niż adekwatna, jeśli weźmiemy pod uwagę nowo dodany element na dachu.

The Eyebrow House

W praktyce The Eyebrow House jest przeróbką istniejącego do tej pory domu. Właściciele zażyczyli sobie miejsce, które będzie bardziej współczesne. Renowacji poddany został prawie cały dom, który otwarto na tylne podwórko. Do dwuspadowego dachu obecnego w oryginalnej wersji dodano szklany prześwit przypominający wyglądem brew. Prześwit po drugiej stronie zamienia się w nowoczesny moduł.

The Eyebrow House

Najciekawsze jest to, że przestrzeń tego miejsca umożliwia swobodne korzystanie z niego. 
Cały dom zyskał także nowy dizajn bezpośrednio nawiązujący do wcześniej wspomnianego najbardziej charakterystycznego elementu całości. Poszczególne pokoje wykonane są w bieli.

The Eyebrow House

Nie brak jednak innych akcentów kolorystycznych, a materiały użyte to zarówno tworzywa sztuczne, drewno jak i stal. Dominują delikatne linie i zaokrąglone kształty korespondujące z "brwią".
The Eyebrow House pokazuje w jak prosty sposób można przerobić tradycyjny, niczym nie wyróżniający się dom w prawdziwie frapujące i efektowne miejsce.

Via design.fr

Autor: tomek


Galeria

Komentarze

Aby móc uczestniczyć w dyskusji musisz się zalogować

Zaloguj się

do góry