Facebook

Architektura wnętrz

25.08.2011Stone Creek House

Tagi: aranżacja, architektura, design, wnetrza

Oddalona od głównych szlaków działka, położona nieopodal pięknego jeziora - to tutaj znaleźliśmy Stone Creek House. Autorami projektu są architekci ze studia Anderson Wise Architects.

Stone Creek House

Działka nie pozwala nam od razu zobaczyć wszystkiego. Prowadzić nas wąską ścieżką i powoli ukazuje poszczególne części. Na końcu spotykamy strukturę mieszkalną składającą się z trzech modułów. Budynki oferuje ciepłą, ewokującą jaskiniowy klimat przestrzeń. Mamy tutaj do swojej dyspozycji zarówno miejsce w środku jak i na zewnątrz. Działka opada w kierunku jeziora.

Stone Creek House

W związku z tym twórcy domu zaprojektowali go w taki sposób, aby skierowane do góry ściany były dużo grubsze i bardziej masywne. Z kolei część wychodzą na jezioro jest wypełniona dużymi szklanymi ścianami zapewniającym świetny widok. Co więcej mieszkańcy mogą odsunąć szklane ściany i cieszyć się dziką przyrodą bezpośrednio. Bardzo ważnym elementem, który pełni unifikującą rolę są materiały z jakich wybudowano dom. Użyto do tego drewna oraz kamienia. Prawdziwym majstersztykiem jest wykonana z kawałków drewna ściana oraz dach pokryty dziką trawą. To właśnie te elementy sprawiają, że Stone Creek House tak sprawnie zlewa się z otoczeniem.

Stone Creek House
Oglądając go z pewnego dystansu ma się wrażenie że był tu zawsze obecny. Wydaje się, że projektantom z Anderson Wise Architects udało się osiągnąć ideał, który harmonijnie staje się częścią krajobrazu.  

via architizer.com

Autor: tomek


Galeria

Komentarze

Aby móc uczestniczyć w dyskusji musisz się zalogować

Zaloguj się

do góry