Facebook

Architektura wnętrz

12.06.2011RR House

Tagi: architektura wnętrz, design, dom, wnetrza

Młody architekt Guillherme Torres otrzymał zadanie poddania renowacji podwójnego apartamentu typu penthouse znajdującego się w Sao Paulo w Brazylii.

RR House

Budynek, zaprojektowany przez Rocco Associados, w którym znajduje się apartament znany jest z niezwykłej rzeźby znajdującej się jego wnętrzu - jest to pomnik wysokości około siedemdziesięciu metrów, który znajduje się w głównym holu budynku.

RR House

Klientem Torresa został w przypadku tego projektu młody kawaler, który wymarzył sobie przestronny i nowoczesny apartament, gdzie mógłby się zrelaksować oraz przyjąć liczne grono przyjaciół. Podczas renowacji niemalże wszystkie ściany zostały zburzone, zaś całość instalacji w mieszkaniu przebudowana.

RR House

Nowym materiałem, który zastosowano przy pokrywaniu nowo powstałych powierzchni był specjalny gatunek cementu, którym pokryto ściany, sufity oraz podłogi. Elementem centralnym w mieszkaniu jest pokaźnych rozmiarów półka na książki otaczająca pokój dzienny. Mebel ten staje się nie tylko miejscem przechowywania książek i wszelkiego rodzaju odmiennych kolekcji, ale także miejscem pracy.

 

Via contemporist.com

Autor: tomek


Galeria

Komentarze

Aby móc uczestniczyć w dyskusji musisz się zalogować

Zaloguj się

do góry