Facebook

Architektura wnętrz

21.09.2011Little Black Dress

Studio X Architekten to autor projektu o nazwie Little Black Dress. Jest to projekt domu, który znajduje się w Austrii w miejscowości Gunskirchen. Little Black Dress okrasza wiejski krajobraz swoim nowoczesnym dizajnem. Na tle pozostałych zabudowań wyróżnia się odważnym postawieniem na czarny kolor oraz równie nietypowym kształtem.


Budynek jest prostokątną strukturą z klasycznym dwuspadowym dachem. Jej kształt różni się jednak od tradycyjnych domów. Całość tworzą trzy części, które łączy dach. Najwyższa z nich to właściwy dom. Następnie dach unosi się nad jak gdyby wyciętym fragmentem przestrzeni, który pełni rolę małego dziedzińca, podjazdu dla samochodu oraz ganku. Ten quasi-dziedziniec jest zamknięty od drugiej strony kolejnym modułem W tym przypadku dach jednak jest cokolwiek inny, gdyż ulokowano kuchnię.

To oryginalne zestawienie prezentuje się znakomicie. Architektom ze studia X Architekten udało się ożywić i przetransformować na nowo klasyczny kształt domu w taki sposób, który czyni z niego zupełnie nową jakość.

Fasada zewnętrzna jest w całości czarna. Pokryto ją specjalnym panelami. W środku postawiono na iście japońską estetykę. We wnętrzu istnieje praktycznie tylko jeden kolor - biały. Przestrzeń zagospodarowano w bardzo oszczędny sposób. Wszystko jest geometrycznie poukładane, proste i niesamowicie uspokajające.

 

via freshome.com

Autor: tomek


Komentarze

Aby móc uczestniczyć w dyskusji musisz się zalogować

Zaloguj się

do góry