Facebook

Architektura wnętrz

04.09.2011Ilma Grove

Tagi: architektura wnętrz, design, dom, wnetrza

Dom Ilma Grove znajduje się w Northcote w Australii. Autorem projektu jest studio Andrew Maynard Architects.

Ilma Grove

Ilma Grove to najbardziej zielony i proekologiczny projekt w dorobku studia. Proekologiczność i oszczędność energii były jednym z wymogów, którzy właściciele wyróżnili w briefie dotyczącym przyszłego domu. Studio Andrew Maynard Architects zaproponowało w tej sytuacji strukturę, która stara się jak najefektywniej wykorzystać naturalną energię.

Ilma Grove

Dach budynku został wyposażony w system kanałów zbierających wodę deszczową, która jest później wykorzystywana w toaletach oraz do podlewania ogródka. Oprócz tego dach wyposażono w panele słoneczne. Ilma Grove posiada także energooszczędną izolację oraz szeroką paletę naturalnych materiałów użytych przy jego realizacji. Zewnętrzna fasada budynku została wykonana z czerwonej cegły.

Ilma Grove

Duże okna zapewniają dobre oświetlenie, zaś kanciasta bryłowatość struktury komunikuje współczesny charakter całości. Ilma Grove w zamierzeniu miał być dobudówką do istniejącego domu, lecz jak pokazała rzeczywistość stał się pełnoprawnym domem. Jeśli chodzi o wnętrze to dominuje w nim drewno. Pokrywa ono ściany, podłogi oraz sufity kreując przy tym bardzo przytulną atmosferę. Highlightem wydają się być spiralne, metalowe schody, które pozwalają na szybką komunikację między kondygnacjami. 

Via architizer.com

Autor: tomek


Galeria

Komentarze

Aby móc uczestniczyć w dyskusji musisz się zalogować

Zaloguj się

do góry