Facebook

Architektura wnętrz

17.08.2011House in Marupe

Tagi: architektura wnętrz, design, dom, wnetrza

Marupe to łotewska miejscowość położona niedaleko Rygi. To tutaj znaleźliśmy imponujący dom zaprojektowany przez studio Open AD.

House in Marupe

Trudno mówić o tym domu bez brania pod uwagę reszty posiadłości. Jest on jej immanentną częścią, która ma niebagatelny wpływ na jego wygląd. Wchodząc na działkę głównym wejściem widzimy przed nami dużą czarną bryłę której fasada wykonana jest wysokich, czarnych desek. W niektórych miejsca prześwituje wyraźnie niebo. Dopiero gdy posuwamy się dalej i oglądamy całą konstrukcję z boku widzimy, że kryje się tutaj główny budynek mieszkalny taras oraz bardzo wysoka ściana będąca jego swoistym przedłużeniem.

House in Marupe
Materiał z jakiego wykonano stronę zewnętrzną oraz jego wygląd budzą ogromny podziw. Konsekwencja twórców połączona z wyczuciem stylu sprawia, że dom zapada na długo w pamięci. Poziom podniesiony przez wygląd zewnętrzny zostaje utrzymany także w środku gdzie spotyka nas bardzo elegancki dizajn oparty na minimalistycznej estetyce. Wnętrza zostały urządzone w funkcjonalny i jednocześnie bardzo klasyczny sposób.

House in Marupe
Podsumowując, musimy przyznać, że nie spodziewaliśmy iż spotka nas tak efektowna niespodzianka na Łotwie. Dom w raz z całą posiadłością tworzą znakomicie przemyślany kompleks, który uderza nas swoim osobliwym urokiem.

via dezeen.com

Autor: tomek


Galeria

Komentarze

Aby móc uczestniczyć w dyskusji musisz się zalogować

Zaloguj się

do góry