Facebook

Architektura wnętrz

11.07.2011House In Kitakami

Tagi: architektura wnętrz, design, dom, wnetrza

Ten prezentujący się niepozornie dom został zaprojektowany przez japońską firmę Yukiko Nadamoto Architects. Nazwa projektu nie zaskoczy chyba nikogo jako że, znajdując się w dzielnicy  Kitakami, w Iwate w Japonii, nosi on nazwę House In Kitakami.

House In Kitakami

Dom ten opiera się na idei usunięcia większości kątów prostych poprzez zastosowanie półokrągłej formy masywu. Dom ten to ciekawy przykład próby usunięcia wszelkich granic z obrębu domu – mamy tutaj do czynienia z wymieszaniem funkcji przestrzeni wewnętrznych z przestrzenią zewnętrzną.

House In Kitakami

Pomimo zakrzywionego kształtu, dom ten stara się zapewnić każdemu jego mieszkańcowi pełny komfort - otwarte przestrzenie mimo wszystko składają się z zamkniętych, odseparowanych oddzielnych przestrzeni.

House In Kitakami

Unikalne schody znajdujące się we wnętrzu budynku to chyba jeden z  najbardziej interesujących aspektów projektu. Co ciekawe, mieszkańcy domu mogą dowolnie regulować dopływ światła do wnętrz budynku przy pomocy regulowanych zasłon znajdujących się w otwartej części fasady budynku.

Via blog.gessato.com

Autor: tomek


Galeria

Komentarze

Aby móc uczestniczyć w dyskusji musisz się zalogować

Zaloguj się

do góry