Facebook

Architektura wnętrz

01.09.2011House F11

Tagi: architektura wnętrz, design, dom, wnetrza

F11 to dom zaprojektowany przez studio (se)arch. Dom znajduje się na obrzeżach niemieckiego miasta Aalen.

House F11

Działka na której wybudowano dom jest delikatnie pochyła co sprawia, że część parteru jest wbita we fragment wzgórza. Budynek jest masywną strukturą o geometrycznych, kanciastych kształtach. Zbudowany na planie prostokąta składa się z czterech quasi-oddzielnych modułów. Dom posiada trzy kondygnacje.Najniższa z nich została w większości wyposażona w szklane ściany dające dobre oświetlenie wnętrza. Pozostałe wyglądają na bardziej zamknięte. Wynika to przede wszystkim z faktu, że ich fasadę tworzą masywne ściany. Zewnętrzne ściany pokryto klepkami z drewna cedrowego, które cechuje charakterystyczny kolor.

House F11
Jeśli chodzi o rozkład wnętrza to na parterze umieszczone zostały: salon, jadalnia oraz kuchnia. Wyżej znalazły się sypialnie, prywatne pokoje oraz łazienki. Dizajn poszczególnych pomieszczeń skłania się w stronę minimalistycznej estetyki.

House F11
'Nagie', betonowe ściany oraz kanciaste kształty kreują cokolwiek surową atmosferę. Kolorystyka obejmuje w głównej mierze biały oraz czarny. Gdzieniegdzie można odnaleźć brązowe, szare oraz granatowe akcenty.Co do umeblowania to jest ono, żeby użyć dość niefortunnego określenia "śladowe'. Jak w przypadku większości minimalistycznych wnętrz najistotniejsza jest przestrzeń, której w przypadku domu F11 z pewnością nie brakuje.

via dezeen.com

Autor: tomek


Galeria

Komentarze

Aby móc uczestniczyć w dyskusji musisz się zalogować

Zaloguj się

do góry