Facebook

Architektura wnętrz

19.06.2011Hi Matic Hotel

Tagi: architektura wnętrz, design, hotel, wnetrza

Hi Matic Hotel w Paryżu, zaprojektowany przez Matali Crasset wita podróżnych i gości kolorowym miszmaszem zaskakującego dizajnu oraz ekologicznością.

Hi Matic Hotel

Zamiarem właścicieli oraz twórców projektu było uczynienie z Hi Matic Hotel zupełnie nowego typu miejsca. Taki efekt ma być po części osiągnięty poprzez połączenie cech miejskiego hotelu, wiejskich łóżek oraz śniadań, a także ekologii. Każdy z czterdziestu dwóch pokoi hotelowych oferuje dyskretną i bardzo funkcjonalną przestrzeń zapewniającą gościom wszystkie udogodnienia.

Hi Matic Hotel

Pokoje zostały zaaranżowane w stylu cabana. Znaczy to ni mniej ni więcej, że łączą one wesoły, przypominający dzieciństwo nastrój z funkcjonalnością. W centrum każdego pokoju znajduje się łóżko, które może być wykorzystane także jako sofa. Kolorystyka jak przystało na projekty ewokujące dzieciństwo jest odważna i zdecydowana. Czerwony, zielony, mocny niebieski oraz fioletowy kreują orzeźwiająco-pozytywną atmosferę.

Hi Matic Hotel
Oprócz pełnej funkcjonalności hotel dba o środowisko co wyraża się w użyciu organicznej farby na fasadzie, restauracji serwującej zdrową żywność oraz używaniu przez obsługę tylko ekologicznych produktów. 

via freshome.com

Autor: tomek


Galeria

Komentarze

Aby móc uczestniczyć w dyskusji musisz się zalogować

Zaloguj się

do góry