Facebook

Architektura wnętrz

09.05.2012Elkins Meadow / Gerber Berend / Robert ...

Tagi: dom, Elkins, Meadow, na, skraju, łąki

Dom na skraju łąki

W spokojnej okolicy Steamboat Springs, w Kolorado powstał rustykalny dom, którego twórcami są firma Gerber Berend i architekt Robert Hawkins.

Dom stoi na niewielkim wzniesieniu na skraju lasu i łąki, a jego bryła naturalnie dostosowała się do różnic w wysokości terenu. Konstrukcja, pozwala na cieszenie się pięknym widokiem i podziwianie naturalnego krajobrazu z każdego pomieszczenia. Z zewnątrz, dominująca drewniana elewacja, jest świetnym kontrapunktem dla kamiennego garażu i komina, z kolei porastające dach mchy, nadają miękkości całemu projektowi.

Całkowita powierzchnia przestrzeni to około 370 metrów kwadratowych - dzięki ogromnym oknom od strony tarasu, wnętrze jest dobrze doświetlone, a użyte materiały są kontynuacją tego, co możemy zobaczyć na zewnątrz. Drewniane i kamienne podłogi, widoczne belki stropowe i kolumny nośne powodują, że wnętrze jest ciepłe i przytulne. Cała powierzchnia jest stonowana kolorystycznie - nie ma tu mocnych akcentów, ale właśnie ta ciągłość i jednolitość nadaje temu miejscu jego charakteru.

 

via onekindesign.com

Autor: Icon


Galeria

Komentarze

Aby móc uczestniczyć w dyskusji musisz się zalogować

Zaloguj się

do góry