Facebook

Architektura wnętrz

26.03.2012Dom Trumana Capote

Tagi: Capote, dom, Trumana

Jak mieszkał twórca "Śniadania u Tiffany'ego"?

 

Truman Capote to jeden z najważniejszym pisarzy amerykańskich - "Śniadanie u Tiffany'ego" stało się przebojem nie tylko w wersji książkowej, ale również filmowej z niezapomnianą Audrey Hepburn, a "Z zimną krwią" zapoczątkowała falę powieści dokumentalnych.

Na temat tej drugiej książki, a konkretnie na temat historii jej powstania nakręcono w 2005 roku film "Capote", za który odtwórca tytułowej roli, Philip Seymour Hoffman otrzymał Oscara.

Teraz możecie się przekonać jak autor mieszkał. Zdjęcia pochodzą z 1965 roku z magazynu Architectual Digest. Dom znajduje się w Sagaponack około 160 kilometrów od Nowego Jorku. Do Capote należało też 6 znajdujących się w okół akrów ziemi.

"Większość mojego czasu spędzałem tu na czytaniu, pisaniu, spacerach z psem i rozmowach telefonicznych. Ludzi widuję w Nowym Jorku; Nie widuję Nowojorczyków tutaj. Nie widuję praktycznie nikogo jak tu jestem. W przeciągu 14 lat, odkąd mam ten dom, sześć razy wyszedłem na obiad. To naprawdę całkiem niezły rekord jak na kogoś znanego z bycia towarzyskim, prawda? Poza tym, kogo miałbym zabawiać? Odwiedziły mnie tu, tak naprawdę tylko cztery osoby"

via selectism.com
zdjęcia Conde Nast Archive/Corbis

Autor: Icon


Galeria

Komentarze

Aby móc uczestniczyć w dyskusji musisz się zalogować

Zaloguj się

do góry