Facebook

Architektura wnętrz

01.08.2011Citriodora Residence

Tagi: architektura wnętrz, design, rezydencja, wnetrza

Citriodora to dom zaprojektowany przez studio Seeley Architects. Budynek znajduje się w Australii, w środku pięknego zagajnika. Nazwa pochodzi od nazwy drzew go otaczających.

Citriodora Residence

Projekt, jak przyznają twórcy inspirowany był przyrodą, a w szczególności nadbrzeżnymi wiatrami. Stąd delikatnie falująca i zwijająca się struktura dachu, która ma na celu naśladowanie wiatru.

Citriodora Residence

Citriadora to dom o pokaźnych rozmiarach, który jednocześnie bardzo dobrze komponuje się z otoczeniem. Kształt budynku jest cokolwiek prosty. Wyróżniające się elementy to duży taras oraz ciekawie rozwiązany prześwit między dachem a ścianami. Zewnętrzna fasada została pokryta w całości drewnianymi deskami, które współgrają z zagajnikiem.

Citriodora Residence

W środku dom wita nam ciepłą, drewnianą aurą. Jest ona gdzieniegdzie uzupełniona bardziej surowymi kamiennymi akcentami. Proste, w większości wykonane z drewna meble wypełniają wszystkie pomieszczenia w oszczędny i przemyślany sposób. Citriodora Residence to także dużo przestrzeni mieszkalnej zaaranżowanej w sposób, który jest bardzo funkcjonalny.

Via freshome.com

Autor: tomek


Galeria

Komentarze

Aby móc uczestniczyć w dyskusji musisz się zalogować

Zaloguj się

do góry