Facebook

Architektura wnętrz

07.02.2012Bay House / Andrey Tiguntsev

Tagi: Andrey Tiguntsev, Bay House, dom w Irkucku

Ciepły dom pośród śniegów Irkucka

Rosyjski architekt Andrey Tiguntsev zaprojektował nowoczesny dom, dla trzyosobowej rodziny w Irkucku. Został ukończony w 2010 roku i składa się z dwóch kondygnacji, wykorzystując szeroką paletę materiałów.

Ten dom jest jak historia - z jednej strony mamy klasyczny początek w postaci prostego wejścia i garaży, by później przejść do nowoczesnego zakończenia w postaci szklanej fasady budynku od strony ogrodu. Jest to ciekawe rozwiązanie, ponieważ w sprytne sposób maskuje jego unikalny charakter i nie pozwala gościom spodziewać się tego, co zobaczą po wejściu.

Obudowanie fasady szkłem pozwala na wpuszczenie do środka naturalnego światła i stanowi pomost między ciepłem wnętrza, a ostrą i mroźną pogodą w tym rejonie. Środek jest połączeniem najnowszych nowoczesnych trendów i mebli - choć ciężko nie zauważyć pewnego przepychy charakterystycznego w kulturze rosyjskiej, w postaci mocno zdobionych ciężkich foteli i żyrandoli. Drewniane podłogi w otwartym salonie dobrze współgrają z krajobrazem, który przy tak wielkich szklanych powierzchniach stał się też pewnego rodzaju elementem wystroju.

 

via adelto.co.uk

Autor: Icon


Galeria

Komentarze

Aby móc uczestniczyć w dyskusji musisz się zalogować

Zaloguj się

do góry