Facebook

Architektura wnętrz

06.09.2011A.M.A. Headquarters

Tagi: architektura, biuro, design, wnetrza

Cristalia Business Park w Madrycie to miejsce gdzie znaleźliśmy efektowny projekt o nazwie A.M.A. Headquarters. Autorami tego budynku są architekci ze studia Rafael de la Hoz Arquitetos. W środku ma swoją siedzibę firma A.M.A.

A.M.A. Headquarters

Struktura znajduje się nieopodal parku. Duża otwarta przestrzeń uwyraźnia atuty budynku eksponując jego rozmiary oraz efektowną fasadę zewnętrzną. Choć A.M.A. Headquarters jest typowym przykładem biurowca to wcześniej wspomniana fasada wyróżnia go spośród innych projektów. Na czym polega wyjątkowość tej fasady? Po pierwsze jest ona bardzo szeroka i robi wrażenie samym rozmachem szklanych ścian. Drugi czynnik jest jednak bardziej istotny.

A.M.A. Headquarters

Chodzi tutaj mianowicie o stalowe belki i podpory tworzące coś w rodzaju geometrycznego wzoru na powierzchni fasady. Stalowy, zimny kolor w połączeniu ze szkłem robi ogromne wrażenie. Belki łączą się w skośne, skierowane do środka linie.

A.M.A. Headquarters
W środku budynku mamy do czynienia z tradycyjnymi pomieszczeniami biurowymi. Ich dizajn wpisuje się w klasyczną, bardzo oszczędną estetykę biurową, która nie wnosi niczego nowatorskiego do tematu.

via architizer.com

Autor: tomek


Galeria

Komentarze

Aby móc uczestniczyć w dyskusji musisz się zalogować

Zaloguj się

do góry